СПЕЦОДЯГ ДЛЯ ОХОРОНИ: “КАМУФЛЯЖ”, КОСТЮМ І КОЛИ В СВОЇХ ЧОБОТЯХ НЕ МОЖНА?

Чи повинен бути охоронець у формі? Чи зобов’язані охоронні агентства одягати своїх співробітників? І що заборонено носити охорони? На ці та інші запитання відповідає Олексій Абусов, директор групи компаній “Камрат”.

Форма є тією складовою, яка наочно свідчить – перед вами серйозні хлопці. Крім того, поважаюча себе охоронна компанія дбає про централізовану закупівлю і видачу форменого одягу. Таким чином вбиваючи двох зайців одночасно: клієнт напевно отримує одягнений з голочки персонал охорони, а останній – форму за рахунок підприємства.

Спецодяг охоронця – це не форма солдата вітчизняної армії. Вона не повинна в обов’язковому порядку бути уніфікованою для всіх співробітників конкретно взятого охоронного підприємства. З досвіду скажу, що досить мати однотипну одяг на об’єкті. Це дозволить охорони мати презентабельний вигляд, а при потребі бути швидко були ідентифіковані.

Великі охоронні холдинги можуть собі дозволити відшивати брендовані предмети гардероба для своїх співробітників. Чому б і ні? Головна вимога – форма охорони не повинна бути схожа на форму співробітників поліції. Закон «Про охоронну діяльність» забороняє охорони використовувати будь-які ознаки приналежності до армії і правоохоронних структур.

Іноді ж від охорони, навпаки, потрібно не виділятися з загальної маси людей, що знаходяться на об’єкті. В такому випадку робочим одягом може бути діловий костюм або зручні штани і футболка – за великим рахунком, будь-який одяг. Але незалежно від зовнішнього вигляду форми охоронець, згідно із законодавством, на своєму одязі в обов’язковому порядку повинен мати атрибути, які пояснюють його приналежність до відповідного суб’єкта охоронної діяльності відповідно до його статутних документів. Такими атрибутами і є звичні нам шеврони і нашивки.

Підбір форменого одягу на конкретний об’єкт відбувається, в тому числі, і з урахуванням норм охорони праці. Наприклад, якщо мова про виробництво, то охоронець повинен бути в світлорефлекційному жилеті, захисних окулярах, рукавичках, касці і т. Д.

Для наших співробітників ми закуповуємо камуфляжну форму «Місто». Колись свого часу таку забарвлення носили бійці спецпідрозділу «Беркут». Після скорочення цієї структури від форми відмовилися. Але так як її залишилося досить багато на складах, охоронні фірми охоче стали її використовувати, ми – в їх числі. Залежно від типу об’єкту, що охороняється і відповідно до постанови № 62 від 16.04.2009 року “Про затвердження норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту» ми повністю одягаємо нашу охорону в будь-який час року за рахунок підприємства.

 
АВТОР: ОЛЕКСІЙ АБУСОВ