ВІТАЄМО З ДНЕМ МЕДИЧНОГО ПРАЦІВНИКА

В Україні професійне свято всіх працівників сфери охорони здоров’я раніше відзначалося у третю неділю червня (дата була обрана ще за радянських часів), але у 2023 році дату свята перенесли. Відповідне рішення було обумовлене відмовою від радянських свят і здійсненням переходу на відзначення українських та європейських дат.

Відтак День медичного працівника відзначаємо 27 липня. Свято присвячене всім медпрацівникам, які борються за життя українців у тилу та у зоні бойових дій.

Ще два роки тому найбільшим горем нам здавався коронавірус. Через пандемію медики були вимушені працювати понаднормово, ризикувати здоров’ям і життям.

Але настало 24 лютого 2022 року. І ми зрозуміли, що найбільше лихо – наш північний сусід. І знову медики опинилися на передньому краї війни. Вони рятують військових, поранених цивільних, самі при цьому часто перебуваючи у смертельній небезпеці.

У День медика висловлюємо подяку та повагу цим людям, і віддаємо належне їхньому терпінню, професіоналізму та самовіддачі.

"До війни у нас було близько 10 пологів за добу, тепер — максимум три" — історії лікарів Запорізького пологового
Головний лікар Запорізького обласного перинатального центру Олександр Кирилюк, травень 2022 року. Фото: Єлизавета Серватинська/Суспільне: Лікарі на війні: історії медиків Запорізького пологового (suspilne.media)
Захисниця жодного разу не пошкодувала про те, що доєдналася до лав ЗСУ / / фото надане "Ластівкою"
Бойовий медик “Ластівка”: Якщо потрібно буде стріляти, я буду це робити — УНІАН (unian.ua)/ фото надане “Ластівкою”
image
Українські лікарі на передовій боротьби з COVID-19 | UNICEF
50-100 операцій за ніч: як лікарня ім. Мечникова у Дніпрі рятує українських військових | БукІнфо (bukinfo.com.ua)