Чи повинен бути охоронець у формі? Чи зобов’язані охоронні агентства одягати своїх співробітників? І що заборонено носити охороні? На ці та інші запитання відповідає Олексій Абусов, директор групи компаній “Камрат”.
Форма є тією складовою, яка наочно свідчить – перед вами серйозні хлопці. Крім того, поважаюча себе охоронна компанія дбає про централізовану закупівлю і видачу форменого одягу. Таким чином вбиваючи двох зайців одночасно: клієнт напевно отримує одягнений з голочки персонал охорони, а останній – форму за рахунок підприємства.
Спецодяг охоронця – це не форма солдата вітчизняної армії. Вона не повинна в обов’язковому порядку бути уніфікованою для всіх співробітників конкретного охоронного підприємства. З досвіду скажу, що досить просто мати однаковий одяг на об’єкті. Це дозволяє охороні мати презентабельний зовнішній вигляд, і при потребі бути швидко ідентифікованими.
Великі охоронні холдинги можуть собі дозволити відшивати брендовані предмети гардероба для своїх співробітників. Чому б і ні? Головна вимога – форма охорони не повинна бути схожа на форму співробітників поліції. Закон «Про охоронну діяльність» забороняє охороні використовувати будь-які ознаки приналежності до армії чи правоохоронних структур.
Іноді ж від охорони, навпаки, вимагається не виділятися з загальної маси людей, що знаходяться на об’єкті. В такому випадку робочим одягом може бути діловий костюм або зручні штани і футболка – за великим рахунком, будь-який одяг. Але незалежно від зовнішнього вигляду форми охоронець, згідно із законодавством, на своєму одязі в обов’язковому порядку повинен мати атрибути, які пояснюють його приналежність до конкретного суб’єкта охоронної діяльності відповідно до статутних документів. Такими атрибутами є шеврони і нашивки.
Підбір форменого одягу на конкретний об’єкт відбувається, в тому числі, і з урахуванням норм охорони праці. Наприклад, якщо мова йде про виробництво, то охоронець повинен бути в світлорефлекційному жилеті, захисних окулярах, рукавичках, касці і т. д.
Для наших співробітників ми закуповуємо камуфляжну форму «Місто». Колись свого часу таке забарвлення носили бійці спецпідрозділу «Беркут». Після скорочення цієї структури від форми відмовилися. Але так як її залишилося досить багато на складах, охоронні фірми охоче стали її використовувати, ми – в їх числі. Залежно від типу об’єкту, що охороняється, і відповідно до постанови № 62 від 16.04.2009 року “Про затвердження норм безплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту» ми повністю одягаємо нашу охорону в будь-який час року за рахунок підприємства.