ПРОПАЛА ДИТИНА: НАЙШВИДШИЙ АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ ПОШУКОВОЇ ГРУПИ  ТА РОЗПОДІЛУ РОЛЕЙ У НІЙ

РУБРИКА: ВЛАСНИЙ ДОСВІД

АВТОР: СЕРГІЙ БОНДАРЕНКО, ОХОРОНЕЦЬ, ПАРАМЕДИК МБ «ГОСПІТАЛЬЄРИ», СУДДЯ БАГАТОБОРСТВА ТІЛООХОРОНЦІВ

Ми часто співчуваємо історіям, коли чиясь дитина губиться. Про цю подію ми дивимось сюжет на ТБ чи читаємо в новинах. Але не замислюємось над тим, що така ситуація може статись і з нашою дитиною. Я пережив такий жах, коли одного разу мій син вчасно не повернувся зі школи, а на телефонні дзвінки не відповідав.
На той момент на його телефоні не був встановлений додаток для визначення місцезнаходження, а тому довелось пережити 2 найстрашніші години життя. Все закінчилось добре: як виявилось, син з однокласником сидів у шкільному кабінеті, грав у комп’ютерні ігри та не дивився на час. А на нескінченні телефонні дзвінки не відповідав, бо телефон стояв на віброрежимі та лежав у рюкзаку).

За цей час я встиг попередити друзів про надзвичайну подію, після чого ми почали проводити комплекс заходів із розшуку дитини. Оскільки малий сам прийшов додому, пошуки завершились практично не розпочавшись.

Але не завжди так стається і бувають різні фінали. Тому я хочу поділитись алгоритмом дій на випадок зникнення безвісті дитини, який розробив я разом із друзями.
Попередньо ми створили групу пошуку та розподілили ролі, а саме:

– одна людина бере найсвіжіші фотографії дитини та її опис, копіює і роздає всім учасникам пошуку, а також співробітникам поліції;
– одна людина підтримує постійний зв’язок з поліцією і це не батьки, бо останні на нервах;
– решта розділяється на першу підгрупу, яка починає опитування людей чи не бачили вони зниклої дитини, показуючи її фото та описуючи одяг, з місця де дитину бачили востаннє, рухаючись по колу та розширяючи постійно радіус пошуку (продавці магазинів, бабусі на лавках, таксисти…)
– та на другу підгрупу, яка шукає камери відеоспостереження найближчих закладів і починає перемовини про те, щоб проглянути швидко записи за той проміжок часу, який цікавить;
– якщо на телефоні не стоїть додаток з визначення координат, але телефон увімкнений, можна через оператора встановити його місце положення.

Алгоритм дій:

1. Повідомляємо в поліцію з вказівкою прикмет дитини.
2. Повідомляємо групу пошуку про подію.
3. Готуємо фото та опис зниклої дитини.
4. Далі діємо згідно розподілу ролей.
5. Можна долучити волонтерів через соціальні мережі.

Також я рекомендую поставити на телефон додаток, який відслідковує місцеположення дитини в реальному часі або оснастити дитячий одяг і речі GPS- маячками. Такі міри можуть полегшити визначення її місцезнаходження. І я ні в якому разі не кажу, що поліція не зможе сама справитись зі своєю роботою, та така допомога буде дуже доцільна.
Про гаджети, обладнані функціями передачі геоданих і види та способи кріплення GPS-маячків на речах дитини – у наступній публікації.