ІНСТРУКТОР ФТДО ВЗЯВ УЧАСТЬ В АТЕСТАЦІЇ СУДОВИХ ОХОРОННИКІВ

Тридцять судових охоронців із територіальних управлінь Служби судової охорони з Запоріжжя та Кропивницького успішно завершили курс  первинної професійної підготовки та отримали свідоцтва «Охоронника 3-го розряду». Проводив навчання та атестацію, в тому числі, й Віктор Антіпін – викладач Міжрегіонального центру підготовки та перепідготовки звільнених у запас військовослужбовців, а за сумісництвом ще й інструктор Федерації тілоохоронців Дніпропетровської області.

Навчання у дистанційному форматі тривало близько місяця, протягом якого співробітники Служби судової охорони черпали теоретичні знання про охорону громадського порядку та забезпечення безпеки на об’єкті. Здобувачам кваліфікації  викладали законодавчі норми охоронної діяльності, організаційні вимоги до охорони об’єктів і роботи контрольно-пропускних пунктів, тактико-технічні характеристики, правила використання охоронної та охоронно-пожежної сигналізації, а також інші професійні аспекти організації охорони об’єктів. Після завершення навчання судові охоронці отримали свідоцтва державного зразка про присвоєння кваліфікації «Охоронник 3-го розряду».

Нагадаємо, що новостворена Служба судової охорони наразі має унікально організований навчальний процес, принцип якого перейнято в навчальному центрі італійських карабінерів у місті Ліворно. Особливий він тим, що при мінімальному штаті викладачів та інструкторів  є можливість повноцінно навчати достатньо велику кількість судових охоронців. Як розповів голова Служби генерал-майор Валерій Бондар в інтерв’ю «Юридичній газеті», тільки у Вінницькому спеціалізованому навчальному закладі ССУ за рік можливо  випускати трохи більше 700 осіб. І все це робиться силами лише 4 штатних офіцерів і 2 сержантів-інструкторів. Решту занять, проводять співробітники з практичним досвідом. Більшість лекторів – є діючими  співробітниками ССО з територіальних управлінь, а послуги з навчання, які немає можливості організувати власними силами, Служба купує  у професійних закладів освіти через систему публічних закупівель.