Щороку 15 січня День свого народження святкує Управління державної охорони України. Уже 29 років військовослужбовці Управління державної охорони України стоять на сторожі інтересів України, її незалежності, територіальної цілісності та суверенітету.
Наша Федерація в особі її голови – Олександра Бухановського, вітає всіх причетних з черговою віхою розвитку. Дякуємо за Вашу сумлінну працю, високий рівень професіоналізму в питаннях захисту державності та гідний приклад для співробітників приватних груп особистої охорони. Висловлюємо Вам нашу шану та бажаємо успіхів у служінні нашій державі, міцного здоров’я та благополуччя Вашим родинам!
З нагоди святкової події пропонуємо згадати декілька фактів про Управління державної охорони України:
- УДО України — не є підрозділом жодного іншого правоохоронного органу чи відомства, це державний правоохоронний орган спеціального призначення, що підпорядкований безпосередньо Президенту України та підконтрольний Верховній Раді України.
- За 29 років Управління очолювало 15 голів, серед яких й нині діючий – генерал-майор Сергій Рудь, який обіймає посаду начальника Управління державної охорони України з 16 жовтня 2019 року.
- Державна охорона здійснюється не лише щодо ключових посадових осіб держави та їх членів сімей, а також щодо будинків, споруд та інших місць, де перебувають особи, які охороняються відповідно до українського законодавства.
- Управління відповідальне й за безпечну експлуатацію транспортних засобів, якими пересуваються особи, щодо яких здійснюється державна охорона.
- УДО забезпечує безпеку конкретних посадових осіб не лише на території України, а й за її межами. Тож відрядження – типова справа для військовослужбовців Управління.
- Охоронці УДО озброєні. Вони мають право зберігати, носити і застосовувати вогнепальну зброю та спеціальні засоби на підставі і в порядку, передбачених Законом України «Про Національну поліцію», військовими статутами та прийнятими відповідно до них нормативними актами.
- Серед охоронців, діючих на території України, військовослужбовці УДО мають найбільшу кількість привілей, що обґрунтовано необхідністю виконання службових обов’язків. Наприклад, охоронці УДО можуть затримувати злодіїв, обмежувати або забороняти під час здійснення охоронних заходів рух транспортних засобів та пішоходів, а також, додержуючись прийнятого Законом порядку, проникати в житло громадян.
На фото – демонстрація прийомів пішого супроводу особи, щодо якої здійснюється державна охорона, співробітниками УДО України під час ХХІІІ чемпіонату України з багатоборства тілоохоронців.