З метою офіційного працевлаштування українські охоронці вийдуть із тіні та внесуть свої дані до єдиного реєстру.
Громадська організація «Професійне об’єднання охоронців» оприлюднило проєкт змін до закону «Про охоронну діяльність» та проєкт «Професійного стандарту охоронця». Документи опубліковано на офіційному сайті організації.
У майбутньому прийняття парламентом цих проєктів дозволити легалізувати особисту охорону як різновид охоронного бізнесу. У класифікаторі професій України з’явиться код нової професії. А це означає, що охоронці зможуть офіційно влаштовуватися на роботу, проходити ліцензування та отримувати дозвіл на носіння вогнепальної зброї.
Іншою умовою легалізації професії є створення єдиного регістру охоронців. У ньому буде відображатись інформація про рівень кваліфікації та професійну підготовку всіх, хто надає послуги особистої охорони. За словами одного з авторів проєкту Олега Кончаковського, «реєстр дозволить забезпечити єдині принципи ідентифікації та обліку охоронців».
З тим, що на ринку особистої охорони сьогодні панує хаос та необхідні рішучі дії, цілком згодні й представники профільних організацій у регіонах.
Зокрема, Голова Ради Федерації охоронців Дніпропетровської області Олександр Бухановський наголошує: «Наша Федерація повністю підтримує ініціативу колег із Києва. Ми також вважаємо важливим і необхідним обмінюватися досвідом на всіх можливих рівнях. Але особливу увагу потрібно приділити безпеці зазначеної інформації, її зберігання, використання, рівня допуска осіб учасників. Потрібно не забувати, що регістр, створення якого зараз бурхливо обговорюється – потенційний інструмент для криміналу та несумлінних конкурентів. Тому безпека у створенні регістру – ключовий та першочерговий аспект».
Нагадаємо, що за останні роки почастішали трагічні випадки за участю охоронців під час виконання ними своїх службових обов’язків. Наприклад, внаслідок вибуху у Києві загинув помічник-охоронець Мосійчука Руслан Кушнір. Тому сьогодні так важливо говорити про професію охоронця в законодавчому полі.