ТРИВОЖНИЙ РЮКЗАК ДЛЯ ЦИВІЛЬНИХ НА ВИПАДОК БОЄВИХ ДІЙ: РЮКЗАК, ОДЯГ, EDC.

АВТОР: МАКС ПОЛГІН

Ми продовжуємо обговорювати тривожну валізку на випадок бойових дій. І в цій частині ми поговоримо про те, який рюкзак вибрати для ТЧ, навіщо потрібен тривожний одяг, і чи може EDC бути частиною ТЧ. 

1. Вибір рюкзака

Якщо виходити з критеріїв, описаних у попередній частині, нам знадобиться туристичний рюкзак об’ємом 40-60 літрів, цивільного забарвлення (синє, жовте, помаранчеве, фіолетове, тощо). Конкретний обсяг вибирайте залежно від ваших габаритів, комплектації та ваги набору. Камуфляж, койот, олива, хакі – однозначно під забороною. Чорний чи сірий – компромісні варіанти.

Бажано, щоб це був вживаний, потертий, злегка забруднений рюкзак зі слідами ремонту – так він буде викликати менше заздрісних поглядів. Водночас він має залишатися надійним. Я рекомендую брати вживані рюкзаки хороших брендів, типу Deuter або Osprey.

Заповнений рюкзак не повинен виглядати перевантаженим, набитим битком. По-перше, так він привертатиме менше уваги, а по-друге, у вас залишиться місце, щоб доукомплектувати його за необхідності, поповнити запаси їжі або одягу.

Бажано виключити зовнішнє обважування рюкзака, – як мінімум, це все менше чіплятиметься за гілки, і ви його не втратите. Зрозуміло, що це не стосується таких об’ємних речей як каремат.

2. Тривожний одяг

Йдеться про комплект одягу та взуття, яке ви одягнете у разі екстреної евакуації. Звичайно, їх роль може грати і ваш повсякденний одяг, якщо він відповідає наступним критеріям:

– зручний

– міцний

– має цивільний вигляд

– непомітна

– відповідає погодним умовам

Ви можете заздалегідь розпихати по кишенях цього одягу предмети, що входять до складу тривожного набору: ніж, ліхтар, пачка серветок, невелика сума готівки тощо.

3. EDC

EDC цілком може бути частиною вашого тривожного набору, за умови, що воно не розкидане по різних кишенях/сумках тощо, а лежить десь в одному місці. Наприклад, у мене EDC набір зберігається у поясній сумці-бананці. Відповідно, у надзвичайній ситуації я хапаю бананку, рюкзак та йду.

У наступній, останній частині ми поговоримо про те, які саме речі повинні бути в тривожному рюкзаку і як їх краще організувати. На зв’язку був Макс Полгін. Бережіть себе та підписуйтесь на мій Telegram-канал.