ТРИВОЖНИЙ ЧЕМОДАНЧИК ДЛЯ ЦИВІЛЬНИХ НА ВИПАДОК БОЄВИХ ДІЙ: КРИТЕРІЇ ІДЕАЛЬНОГО ТЧ

АВТОР: МАКС ПОЛГІН

У попередній частині ми поговорили про те, в яких ситуаціях ми будемо використовувати тривожний рюкзак. Виходячи з цих завдань, можна вивести загальні критерії, яким має відповідати ТЧ:

1. Відповідність вашому плану евакуації

Збір тривожного рюкзака потрібно починати не зі списку необхідних речей, а планування ваших дій. Від того, куди ви евакуюватиметеся, яким способом – багато в чому залежить наповнення ТЧ. Наприклад, якщо до вашої точки евакуації день шляху – триденний запас їжі вже не такий актуальний. До речі, нагадую, що ТЧ та набір виживання для дому – це різні речі.

2. Цивільний вигляд

Жодних тактичних рюкзаків, жодного койота чи оливи. У найкращому разі тактичний рюкзак відберуть військові, у гіршому – приймуть вас за ворога та вб’ють. Ідеально підійдуть туристичні рюкзаки цивільного забарвлення, щоб у військових не було спокуси його відібрати. (Адже навряд чи йому знадобиться рюкзак червоного кольору).

Це стосується і всього вмісту – воно повинно мати цивільний вигляд і не містити лого M-Tac або 5.11. Якщо вас обшукуватимуть на блокпості, тривожний рюкзак не повинен здаватися рюкзаком військового чи партизана.

До речі, наявність рації при обшуку миттєво зробить із вас шпигуна та зрадника. Навіть якщо ви будете користуватися чимось таким у підвалі бомбосховища, не дивуйтеся, якщо до вас згодом постукатиме кілька “товаришів майорів”

3. Автономність

Тривожний рюкзак повинен забезпечити повну автономність в несприятливих умовах на термін мінімум 24 годин. Звичайно, далеко не факт, що вам доведеться ночувати десь у лісі, але навіть у бомбосховищі вам цілком ймовірно знадобиться каремат і спальник. Не спати ж на холодному бетоні.

4. Можливість екстреної евакуації

Це означає, що ТЧ повинен працювати за принципом “схопив та втік”. Коли почнеться обстріл, ви не матимете часу діставати документи з шафи.

5. Надмірність

Можливо, на якому-небудь блокпосту вам доведеться поділитися дорогим спальником Карінтія або хорошим повербанком. Тому, пам’ятаючи принцип “2 – це 1, 1 – це 0”, постарайтеся дублювати особливо цінні речі. Звичайно, ви не зможете носити два спальники, але покласти зайве спасодеяло – не завадить.

6. Компактність та мінімальна вага

Чим більше і важче буде ТЧ, тим більше він викликатиме заздрісних і жадібних поглядів і тим менш рухливими ви будете. Вкрай рекомендую користуватися досвідом легкоходів, у них можна отримати багато корисного. До речі, великий, але напівпорожній рюкзак виглядає менш “багатим”, ніж маленький, але щільно набитий. Стандартне правило свідчить, що вага рюкзака не повинна перевищувати 25% маси тіла.

Як бачите, деякі критерії суперечать один одному (наприклад, компактність і надмірність), але що вдієш, ми живемо не в ідеальному світі, і вам доведеться знайти якийсь прийнятний баланс.

І ще одне. Збір тривожної валізки — це не разова акція, а справжній марафон. Якщо ви збираєте свій ТЧ вперше, не варто відкладати це на той момент, коли ви придбаєте все необхідне. Зберіть найпримітивніший ТЧ з того, що у вас є під рукою, навіть якщо замість рюкзака ви використовуватимете шопер. І поступово покращуйте його.

У наступній частині ми обговоримо, яким має бути рюкзак для ТЧ, навіщо потрібний тривожний одяг, і чи EDC може бути частиною ТЧ,

На зв’язку був Макс Полгін. Бережіть себе та підписуйтесь на мій Telegram-канал.