ТРИВОЖНА ВАЛІЗА ДЛЯ ЦИВІЛЬНИХ НА ВИПАДОК БОЄВИХ ДІЙ: НАВІЩО ВОНА ПОТРІБНА

АВТОР: МАКС ПОЛГІН

У зв’язку з обговоренням потенційного вторгнення РФ всі ЗМІ просто валом забилися статтями на тему тривожної валізи. Дивно, що раніше ця тема нікого не хвилювала, хоча ми вже 8 років живемо далеко не в мирній країні.

Тому я вирішив трохи висвітлити цю тему, з огляду на те, що іноді у ЗМІ публікують відверту нісенітницю. Оскільки тема дуже велика, це буде цикл публікацій, і в першій ми обговоримо питання, для чого потрібний тривожний рюкзак.

Отже, ціль тривожного рюкзака – забезпечити вас найнеобхіднішим у разі екстреної евакуації (1–10 хв). Екстрена евакуація означає, що у вас немає часу збиратися та збирати речі, все що ви можете – одягнутися та схопити цей тривожний рюкзак. Не виймати документи з шафи або сейфа, аптечку з тумбочки, гроші зі схованки. Ні, все це має бути вже у тривожному рюкзаку. Ви скажете, що це може бути незручно. Згоден, але, якщо ви живете в помаранчевому рівні небезпеки, коли будь-якої миті може виникнути екстремальна ситуація – всі ці незручності цілком можна перетерпіти.

Насправді, саме така евакуація – вкрай малоймовірний сценарій. Ось кілька можливих випадків, коли такий рюкзак може знадобитися в умовах війни:

1. Раптовий обстріл саме вашого населеного пункту (класичне “рівно о 4 ранку, Київ бомбили…”). Ви прокинулися від вибухів, і розумієте, що вам терміново потрібно спуститися до підвалу або бомбосховища.

2. У ваш будинок/квартиру постукали (швидше вломилися) військові та стверджують, що ваше житло – дуже зручна вогнева точка. Та й дають вам 5 хвилин на збори.

3. Противник швидко та несподівано опинився на підступах до населеного пункту, і “вікно” можливості евакуюватися швидко зникає, а під під’їздом на вас чекає товариш на машині.

4. Ви живете в районі, що регулярно обстрілюється, і щоразу спускаючись у підвал, розумієте, що від вашого житла може залишитися один пил. І тут щоразу ви берете із собою тривожну валізу.

5. Влада оголосила екстрену, а можливо навіть примусову евакуацію.

У решті випадків у вас так чи інакше, буде час зібратися, завантажити речі в машину, або взяти з собою щось ще, крім тривожного рюкзака.

У всіх вищеописаних випадках ви можете опинитися в ситуації, коли ваш тривожний рюкзак – це єдине майно, що залишилося у вас, якщо не на тривалий термін, то принаймні на кілька днів або тижнів. Можливо, ви перетворитеся на біженців, на кшталт тих, що штурмували білорусько-польський кордон, і знову ж таки у вас буде тільки те, що ви зможете забрати на своїх плечах.

Саме виходячи з цих вступних ви повинні збирати свій тривожний рюкзак. Відразу скажу, що завдання це важке, оскільки збирання ідеального тривожного рюкзака припускає, що вам доведеться дублювати деякі речі з тих, що ви користуєтеся повсякденно (адже, ви не зможете забезпечити екстреність евакуації). Проте ідеал існує для того, щоб до нього прагнути.

Про критерії якісного тривожного рюкзака ми поговоримо у наступній публікації.

На зв’язку був Макс Полгін. Бережіть себе та підписуйтесь на мій Telegram-канал.